HAKKIMIZDA

Sanat, insan hayatının vazgeçilmez bir parçası olarak bir ihtiyaç halinde görülmesi gereken olgulardan biri olmalıdır. Ülkemizin yakın tarihine bakıldığında belirli bir süreç boyunca sanat mutlak olarak hayatımızın parçalarından birini oluştururken, günümüzde insanlar ekonomik kaygılar, yaşam mücadelesi ve diğer maddi ve sosyal sorunlar nedeniyle sanat faaliyetlerinden geri durmakta ve çoğu zaman vakit ayırmamaktadır. Fakat insan hayatında mutlaka sanat yer almalı ve her insan yetenekleri ölçüsünde sanat faaliyetlerine katılarak gerek amatör olarak gerek profesyonel olarak bu faaliyetleri devam ettirmelidir. Sanat faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için de diğer tüm mesleklerde olduğu gibi insanların eğitim çalışmalarına katılması ve mesleğini öğrenmeye çalışması gibi sanat faaliyetlerinde de aynı şekilde eğitim alınmalı ve bilinçli bir şekilde sanat kolları ile ilgilenmelidir.

Sanatın ne kadar gerekli bir noktada bulunduğunu özetlemek amacıyla yıllardır gösterdiği faaliyetlerle birlikte birçok insanın eğitim alması adına önemli hizmetler veren firmamız, İzmit’te sanat merkezi olarak birçok farklı alanda eğitim çalışmalarını, atölye çalışmalarını ve oyun çalışmalarını sürdürmektedir. Bünyemizde başlangıç aşamasında tiyatro ve drama eğitimleri bulunmak üzere genel eğitim programı çerçevesinde resim, müzik, ritim, dans ve kamera önü oyunculuk gibi birçok farklı eğitim programını gerçekleştiriyoruz. Bu sayede yediden yetmişe merkezimize başvuran herkesin kendisi için faydalı göreceği ve katılmak isteyeceği sanat programları sağlayabiliyoruz.

Öncelikli olarak üzerinde durulan alanlardan biri olan tiyatro, ana sanat dallarımızdan biri olarak hem eğitmenlerimiz hem de yönetici kadromuz tarafından profesyonel olarak sürdürülen bir meslek konumunda yer alıyor. Bu nedenle İzmit tiyatro eğitimi konusunda birçok genç insanın sahne ile tanışmasını ve profesyonel bir eğitim alarak mesleğinde emin adımlarla ilerlemesini sağlayan merkezimiz bünyesinde yine profesyonel eğitmenlerimiz görev alıyor. Yıllardır İzmit’te gösterdiğimiz faaliyetler ile birlikte temel aşamada tiyatro eğitimi gerçekleştirdiğimiz gibi yaratıcı drama eğitimi gibi farklı kollarda da sanata ulaşan insanları hedefliyoruz. Bu nedenle kentin en güvenilir sanat merkezi olarak her hizmetimizde kalite ve yüksek standartları hedefleyerek insanların amacına ulaşan yolda onlar için rehberlik görevini üstleniyoruz.

Tiyatro eğitimi çalışmalarını sürdürdüğümüz süreçte profesyonel eğitmenlerimiz ve yöneticimiz Pınar KURAL ÇELEBİOĞLU önderliğinde çalışmalarımıza devam ediyor ve kendi branşında başarılı, isimlerle desteklenen eğitim programları sunuyoruz. Yetişkinler için sağladığımız tiyatro eğitimleri ve kamera önü oyunculuk eğitimleri gibi birçok farklı sanat alanlarında eğitim programlarını devam ettirirken yaratıcı drama eğitimlerine de çok önem veriyoruz. Çocuklar için çok önemli bir konumda bulunan bu sanat dalında İzmit drama eğitimi için mutlak profesyonellik göz önünde bulundurularak çocukların gelişimine büyük bir katkı sağlıyoruz. Bu sayede bilinçli bir şekilde yetişen ve hayatın her noktasında farkındalığı yüksek çocuklar yetiştirmeyi planlıyoruz.

Kocaeli / İzmit’te Tiyatro Eğitimi

Tiyatro, iki farklı odağa sahip olarak her koşulda insana hitap eden bir sanat dalıdır. Bu iki farklı odak arasında ilk tarafı sahne karşısında bulunan yani dört duvar ile sahneden ayrılan seyirci oluşturmaktadır. Tiyatronun seyirciye odaklanması ile birlikte onlara bir mesaj verilmesi, duygularına, kalplerine ve düşüncelerine hitap edilmesi ile gerek etkileyici gerek anlatıcı bir görevin üstlenmesi hedeflenmektedir. Bu tiyatronun ana görevlerinden biri olmak ile birlikte kurumumuz İzmit tiyatro eğitimi çalışmaları bünyesinde öncelikle tiyatronun oyuncu odaklı tarafına eğilmekte ve her noktası ile birlikte ana amacı ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Çünkü tiyatro sahne üzerinde bulunan oyuncuyu dönüştürmek ve değiştirmek için tercih edilen bir sanattır.

Oyuncu, tiyatro sahnesine çıktığı andan itibaren ilk adımını atması ile birlikte dönüşen ve değişen bir yapıya sahiptir. Normal hayatta insanlar hareketlerinde, konuşmalarında, ölçülerinde ve düşüncelerinde her ne kadar birçok noktaya dikkat etmeden rahatlık içerisinde yaşasalar dahi sahne insanların birçok farklı noktaya dikkat etmesi, özen göstermesi gereken bir alandır. Eğitmenlerimiz tarafından mutlak bir şekilde göz önünde bulundurulan bu fark oyuncu adaylarımıza yansıtılırken, eğitim çalışmalarımızdaki profesyonellik ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle İzmit tiyatro eğitimi noktasında kurumumuzun eğitim programları incelendiğinde hem eğitmenlerimizin hem de oyuncularımızın sahip olduğu disiplin, samimiyet, özgürlük anlayışı, özveri ve özgüven net bir şekilde görülmektedir.

Kurumumuz çalışmalarını disiplinli ve sürekli bir şekilde sürdüren ve en çok tercih edilen İzmit Nill Sanat Merkezi olması ile birlikte temel noktada oyunculuk eğitimi gerçekleştirirken insanların gelecek meslek hayatlarında ihtiyaç duyacakları ses kullanımı, konuşma eğitimi, entonasyon, hareket, rol, jest, mimik ve sahne bilgisine sahip olmasını amaçlamaktadır. Bu çerçevede isteyen adaylarımız direkt olarak tiyatro eğitim programlarımıza katılabilir veya kamera önü oyunculuk eğitimlerine katılarak televizyon ve sinema sektöründe şansını deneyebilir. Mesleğini okullu olarak sürdürmek ve hayatını net olarak bu yolda şekillendirmek isteyen adaylarımız, Konservatuvara hazırlık eğitimlerimize katılabilir ve farklı üniversitelerde Konservatuvar sınavları şansını değerlendirebilir. Tüm bu eğitimler için profesyonel eğitmenlerimiz tüm fiziki şartları ve tecrübesini kullanarak destek oluşturmaktadır.

Çocukların Hayatı Önde Başlaması İçin İzmit Drama Eğitimi

İnsanlar her zaman tiyatro ile dramayı aynı şey zannetmelerinden dolayı bunları karıştırmakta ve bu iki terimi tamamen aynı yola çıkan birer sanat dalı olarak görmektedir. Tiyatro, çocuk veya yetişkin her insan tarafından gerçekleştirilen bir sanat dalı olmak ile birlikte temeli karşınızda bulunan insanlara kendinizi ifade edebilmek ve onlara bir şeyler anlatabilmek olurken, drama çocukların ve yetişkinlerin eğitiminde kullanılan bir yöntemdir. Bu nedenle kurumumuz bünyesinde drama eğitimi programları, tiyatro eğitimi programlarından farklı bir şekilde yürütülmektedir. Drama eğitimi programları için bünyemizde farklı eğitmenler ve farklı ortamlar bulunmaktadır.

Kurumumuz tarafından sağlanan İzmit drama eğitimi programları, 4/6 yaş arası öğrencilere eğitim vermek için uyarlanan bir program olmakla birlikte en az tiyatro dersleri kadar profesyonel ve ilkeli bir şekilde sunulmaktadır. Program temelinde çocukların kendilerini çok daha iyi bir şekilde ifade edebilmesi ve çevrelerinde bulunan dünya ile daha uyumlu bir yaşama sahip olması hedeflenmektedir. Yaşadıkları dünyada görülen her objenin ve her olgunun farkında olması ile birlikte çocuklar uyumlu paylaşımcı ve özverili birer birey olarak yetiştirilmektedir. Drama eğitimi sayesinde yaratıcı yönleri ortaya çıkarılan çocuklar, hayata daha farklı bir göz ile bakabilme becerisine sahip olmaktadır. Bu nedenle günümüzde tüm okullarda da bulunması gereken bu eğitim, bir eksiklik olarak görüldüğü için kurumumuz bünyesinde profesyonel programlar ile sağlanmaktadır.

Drama eğitimi programları ile birlikte farklı aşamalar sırasında çocuklar nitelikli bir şekilde yaratıcılık duygularını geliştirir, eleştirel düşünme yeteneğine sahip olur ve sosyal olarak gelişim kaydederken, insanlarla iletişim becerilerini daha üst bir noktaya taşırlar. Bu nedenle İzmit drama eğitimi birçok kişi tarafından tercih edilen eğitim programlarımızdan biri olmakla birlikte çocukların küçük yaşta almış olduğu bu eğitim, aile hayatına da büyük bir katkı sağlamaktadır. Fakat mutlaka unutulmaması gereken nokta da yaratıcı drama eğitiminin oyun oynamak, tiyatro yapmak veya dramatizasyon olmadığının unutulmamasıdır. Drama birçok dünya ülkesinde temel çocuk eğitimleri için tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır.

Her Zaman;

DAHA İYİSİ İÇİN!