Kamera Önü Oyunculuk

Kamera Önü Oyunculuk

Film, dizi, klip ve reklamlarda yapılan oyunculuk çalışmaları olarak bilinmektedir. Tiyatro oyunculuğundan farklı olarak sahne yerine kameranın önünde yapılmaktadır.

Tiyatronun canlı atmosferi yerine tekrar tekrar çekilen sahnelerin birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir bütünün parçası olan kamera önü oyunculuğu; bu nedenle farklı teknikler içermektedir.

Rol yapmayı öğrenmek isteyen herkesin bilmesi gereken kamera önü oyunculuk teknikleri, sahnedeki fiziksel ve duygusal tüm süreçleri kapsamaktadır. Oyunculuk eğitimi, bu teknikleri kazandırırken aynı zamanda bilgi, deneyim, yaratıcılık, doğallık ve empati becerileri de katmaktadır.

Öğrencilerimizin derslerde çekilmiş olan sahne ve çalışmaları program bitiminde cd şeklinde öğrencilerimize teslim edilmektedir.Bu da öğrencilerimizin kendilerine bir cv oluşturmasını kolaylaştırmaktadır.

Sınıflarımızın çalışma potansiyelleri doğrultusunda,kurumumuzca uygun görüldüğü takdirde yetişkin ve çocuk gruplarımızla kısa ve orta metraj şeklinde kendilerinin oynadıkları filmler, eğitmenlerimiz tarafından çekilmektedir.

YETİŞKİN KAMERA ÖNÜ OYUNCULUK sınıflarımıza 15-55 yaş arası öğrenciler kabul edilmektedir.

ÇOCUK KAMERA ÖNÜ OYUNCULUK sınıflarımıza 7-14 yaş arası öğrenciler katılım sağlayabilmektedirler.

Oyunculuğun Gelişimi ve Önemi

Sahne sanatları ve oyunculuk günümüzde birçok insanın ilgi duyduğu alanlardan biridir. Ancak iyi bir oyuncu olmanın bazı önemli noktaları vardır. Bu meslek her ne kadar eğlenceli gibi görünse de esasen yoğun bir çaba ve çalışmayı gerektirmektedir. Ayrıca başarılı bir oyunculuktaki en önemli etken ise şüphesiz ki buna duyulan sevgidir. Çünkü bu kişinin oyunculuk konusundaki gelişiminde büyük bir rol oynamaktadır. Bu alanda kendisini geliştirmek isteyen birçok kişi için aynı zamanda iyi bir eğitimin önemi yadsınamaz bir gerçektir. İzmit’teki kamera önü oyunculuk gelişimlerinize katkı sağlamak amacıyla hizmet vermekte olduğumuz Nill Sanat Merkezinde, sizleri bu mesleğe hazırlayacak gerekli bilgi birikimini sağlayarak tecrübe ve deneyim kazanmanıza yardımcı olmaktayız.

Kamera Önü Oyunculuk Hakkında

Sanat dalları arasında değerli bir meslek olan oyunculuk farklı şekillerde yapılabilmektedir. Kamera önü oyunculuk ise bunlardan biridir. Çünkü genel olarak tiyatro gibi canlı olarak sergilenmekte olan bir çalışmadan biraz daha farklıdır. Bu daha çok dizi ve film gibi çalışmalarda tercih edilen oyunculuk performansları arasında yer alır. Ancak her durumda oyunculuk konusunda gelişmeyi hedeflemek ve bunu mesleğe en iyi şekilde yansıtmak gerekir. İzmit kamera önü oyunculukalanında bizler Nill Sanat Merkezi olarak sizlerin gelişimleri doğrultusunda ihtiyacınız olan eğitim desteğini sağlamaktayız. Bu eğitimlerimizde;

 • Kamera önünde nasıl davranmanız gerektiği konusunda bir fikre sahip olmanız,
 • Kendinizi tanıyarak yeteneklerinizi tespit etmeniz ve buna bir yön verebilmeniz,
 • Diksiyonunuzu ve sesinizi daha nasıl etkili kullanabileceğiniz,
 • Bir performansı sergilerken beden dilinizi nasıl kullandığınızı fark ederek bunu geliştirmeniz gibi benzer birçok hassas nokta üzerinde deneyim kazanmanıza yardımcı oluyoruz.

Oyunculuk alanında ilerlerken bu edineceğiniz tecrübe ve deneyimler, sizlerin profesyonel olma konusunda atacağınız en önemli adımların temel taşları olacaktır.

Profesyonel Oyunculuk Eğitimi

Oyunculuk konusunda kaliteli bir eğitim almak mesleki başarınızı önemli ölçüde artırarak geleceğinize en iyi şekilde yön vermenizi sağlar. İzmit’teki kamera önü oyunculuk eğitimleri verdiğimiz Nill Sanat Merkezimizde alanında uzman eğitmenlerimiz ile oyunculukta gelişim sürecinizi en yakından takip ediyoruz. Bu sayede kişisel yönlerinizi güçlendirmenizi sağlayarak profesyonel olma konusunda en iyi adımları atmanıza destek oluyoruz. Eğitim imkânlarımızdan yararlanmak için bizlerle iletişim adreslerimizden irtibata geçebilirsiniz.

[Total: 1 Average: 5]
Ön Kayıt Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Lütfü Ufuk GÖNÜLLÜ "Kurum Yöneticisi"
  Lütfü Ufuk GÖNÜLLÜ "Kurum Yöneticisi"
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?