Tiyatronun Yaşamımızdaki Değeri

ÇOCUK TİYATROSU:

 • 1. Grup: 07-09 Yaş
 • 2. Grup: 10–13 Yaş

Tiyatronun çocuğa kattığı değerler neler?

 1. Tiyatro sanatı, çocukların eğitiminde mutlaka kullanılmalıdır.
 2. Çocuk yaşamla bağını oyun yolu ile kurmaya başlar. Çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini gelişir.
 3. Böylece çocuk kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğrenir. Soyut ve teorik olay ve kavramların anlaşılıp somutlaştırılmasına yardımcı olur.
 4. Çatışmalarla olumlu biçimde baş etmesini öğrenir. Çocuğun sosyal gelişimini hızlandırır. Duygularını tanıma ve bunları ifade etmesi açısından bakıldığında çocukların duygusal gelişimine katkıda bulunur.

Çocuklarımız sanattan, tiyatrodan, yaratıcı dramadan mutlaka yararlanmalıdır.

 • 1.Sadece izleyerek, taklit ederek yaşamı öğrenmeye keşfetmeye başlarlar.
 • 2.Bir tiyatro grubu içindeyse rol repertuarını genişletebilir. Böylece kendilerini daha iyi ifade edebilirler.
 • 3.Yine bir tiyatro ya da drama grubundaysa dayanışmayı, destek olmayı öğrenirler.
 • 4.Yaşamı daha iyi anlamlandırabilirler.
 • 5.Kendine güvenleri ve problem çözme yetenekleri artar.
 • 6.İletişim kurmayı öğrenirler.
 • 7.Sevgi, barış, birlik olma gibi evrensel değerleri öğrenirler.
 • 8.Mutlu, inisiyatif sahibi, yaratıcı bireyler olarak yetişirler.

Genç Tiyatro Eğitimi

Bir Tiyatro Oyuncusunun Gelişimi

İyi bir tiyatro oyuncusu olabilmek için daima çalışmaya ve her zaman öğrenmeye açık olmak gereklidir. Bu sürekli insanın kendisini geliştirmeye devam edeceği bir süreçtir. Günümüzde oyunculuk, bunu bir meslek edinmek isteyen ve bu konuda hedefleri olan birçok kişinin tercih edebileceği bir alandır. Bir oyuncunun gelişiminde rol oynayan pek çok temel faktör vardır. Bunlar özellikle kişinin kendisini tanımasıyla başlar. Çünkü kişinin kendi yeteneklerini ve özelliklerini bilmesi onu yönlendirecek en önemli etkiye sahiptir. Daha sonra ise jest ve mimiklerini kullanma, diksiyon ve ses eğitimleri ve sahnede sürekli yapılan egzersiz ve çalışmalarla oyuculuk konusunda önemli adımlar atılmaya başlanır. İzmit’te tiyatro eğitim fırsatlarından yararlanmak için sizde sanat merkezimizin sunduğu eğitim olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Kaliteli Bir Eğitim Hizmeti

Oyunculuğun gelişimi noktasında kaliteli bir eğitim almak ve çeşitli olanaklardan yararlanmak önemlidir. İzmit’teki tiyatro eğitim imkânlarını sunan Nill Sanat Merkezi olarak bizler, deneyimli kadromuz ile sizleri en iyi şekilde geliştirecek eğitim hizmeti olanaklarına sahibiz. Bizlerden edineceğiniz bilginin ışığında, sahnede bir profesyonel olmanıza yardımcı olacak tüm kazanımları elde edebilirsiniz. Tecrübe ve deneyimlerimizden yararlanarak kendinizi geliştirmek için bize ilgili iletişim yöntemlerinden ulaşabilirsiniz.

Yetişkin Tiyatro Eğitimi

Tiyatro ve oyunculuk, tarih boyunca insanlık için en değerli sanat dallarından biri olmuştur. Bunu bizler için değerli yapan en önemli özelliği ise doğrudan doğruya yaşadığımız hayatı yansıtan ve bundan örnekler veren bir niteliğinin olmasıdır. Tiyatro gerçek hayatın adeta bir parçası olarak bunu bizlere sanatla birleştirme ve yaratıcılığı özgürce ortaya çıkarma şansını vermiştir. Tiyatronun gücünü aldığı en güzel özelliklerinden bir diğeri ise bunun tüm dünya insanlarına hitap edebilmesidir. Çünkü tiyatro aynı zamanda toplumlar arasındaki kültürel bağların güçlenmesini sağlayarak insanlığa önemli katkılar sunmaktadır. Bundan dolayı tiyatro adına yapılan çalışmalar oldukça değerlidir. İyi bir tiyatro gösterisi ortaya çıkarmanın önemli noktalarından biri de oyunculuktur. Bu konuda yeterince bilgi, tecrübe ve deneyim kazanılması her oyuncunun gelişimi için çok önemli faktörlerdir. İzmit’te tiyatro eğitim imkânlarını bulabileceğiniz sanat merkezimizde bizler tiyatro ve oyunculuk konusunda en eğitici çalışmalarla hizmet vermekteyiz.

[Total: 6 Average: 2.8]
Ön Kayıt Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Lütfü Ufuk GÖNÜLLÜ "Kurum Yöneticisi"
  Lütfü Ufuk GÖNÜLLÜ "Kurum Yöneticisi"
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?