Resim Eğitimleri

İzmit Resim Dersleri

Resim eğitimlerimiz 6 yaş itibariyle başlamaktadır.Öğrencilerimizin yaş gruplarına ve seviyelerine göre eğitimlerimiz ve sınıflarımız belirlenmektedir.

Sanat merkezimizde İzmit’te resim dersleri kapsamında, çocukların motor becerilerinin artırılması ve gelişimlerinin sağlanması amacıyla temel sanat eğitimi verilir. Katılımcıların yaş gruplarının özellikleri göz önünde bulundurularak, muhakeme yeteneklerinin, yaratıcılıklarının ve gözlem yeteneklerinin artırılması amaçlanır. Görsel materyallerle renk bilgisi, fırçalarla, boya kalemleri, pastel ve suluboya teknikleriyle temel sanat eğitimi verilir. Resim sanatı ve sanatçıları ile ilgili bilgiler verilerek öğrencilerin genel kültür düzeylerinin de artırılması sağlanır. Verilen eğitimlerle resmin, resimle ilgili her şeyin sevdirilmesi ve resim kültürünün kalıcılığının sağlanması amaçlanır.

Katılımcı Profili ve Ders İçerikleri

Resim, hayatına renk katmak ve farklı bir anlam kazandırmak isteyen herkesin tercih edebileceği bir sanat dalıdır. Her yaş grubu için ayrı ayrı faydaları olan resim eğitimi, ruhu ve bedeni dinlendirmenin, görerek bakmanın en renkli yoludur. Bu eğitim kapsamında sanat merkezimizde 4 – 13 yaş arası çocuklara İzmit’teki resim dersleri verilmektedir. Sanat merkezimizi tercih eden öğrencilerimizin, resim sanatıyla tanışmaları, kendilerini resmi kullanarak özgürce ifade edebilmeleri, sanatsal becerilerinin ve yaratıcılıklarının, öz değer ve özgüven kavramlarının geliştirilmesi sağlanır. Öğrencilerle bire bir ilgilenilerek, algılama, öğrenme, ilgi gibi kişilik özelliklerinin ve ihtiyaçlarının gerektirdiği şekilde eğitim verilir. Resim derslerinde özellikle el becerisinin ve hayal dünyasının geliştirilmesine yönelik eğitimler verilir. Teknik olarak da karakalem, pastel, suluboya ve akrilik teknikleri kullanılır.

Kazanımlar

Resim, çocukların kendilerini ifade edebilmelerini kolaylaştıran, psikolojik ve sosyolojik açıdan gelişimlerine olanak sağlayan bir sanat dalıdır.  İzmit’teki resim dersleri ile:

 • Kasların gelişimi ile motor becerilerinin düzenlenmesi, el – göz koordinasyonu sağlanır.
 • Bire bir ilgi ile özellikle konsantrasyon problemi olan çocukların, bu ve bunun gibi sorunlarının giderilmesi sağlanır.
 • Çocuklar resim yaptıkça ve yaptıkları resimler beğenildikçe mutlu olurlar, resme daha çok bağlanırlar, kendilerine güvenleri ve bir şeyleri başarabileceklerine olan inançları artar.
 • Resimlerinde duygularını, ihtiyaçlarını, kaygılarını ve kişilik özelliklerini istedikleri gibi ifade edebilirler. Böylece iletişim becerileri ve sosyal etkileşimler açısından da gelişirler.
 • Ders boyunca kullandıkları boyalar, fırçalar ve diğer materyaller ile enerjilerini daha doğru ve verimli bir biçimde dışarı atabilirler.
[Total: 3 Average: 4]
Ön Kayıt Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Lütfü Ufuk GÖNÜLLÜ "Kurum Yöneticisi"
  Lütfü Ufuk GÖNÜLLÜ "Kurum Yöneticisi"
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?